شرکت مهندسی گسترش سامانه امن

در سال‌های اخیر حجم زیادی داده از سازمان‌های مهم توسط مهاجمان دزدیده شده است. بسیاری از این سرقت اطلاعات از طریق شبکه، و مابقی از طریق سرقت لپ‌تاپ و سایر تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات انجام شده است.
در حالی که قسمتی از نشت اطلاعات به واسطه‌ی سرقت توسط مهاجمین و جاسوسان انجام می‌شود، قسمت عمده‌ای از این مشکلات به واسطه درک نادرست از روش‌های حفاظت اطلاعات، کمبود سیاست‌های کارا، و خطای کاربران ناشی می‌شود.
جلوگیری از نشت اطلاعات در برگیرنده‌ی عوامل انسانی، فرایندها، و سیستم‌هایی است که بر داده‌های در حال استفاده (سمت میزبان)، داده‌های در حال انتقال (در شبکه)، و داده‌های ذخیره شده (در پایگاه‌های ذخیره‌سازی داده) نظارت دارند. بنابراین میزبان، شبکه و پایگاه ذخیره‌سازی، سه جایگاهی است که جلوگیری از نشت اطلاعات در آن صورت می‌پذیرد.
این پروژه به محافظت از اطلاعات در حال تبادل در شبکه می‌­پردازد و حاوی راهکاری جامع در جهت کاهش هرچه بیشتر خطر نشت و خروج عمدی و یا سهوی اطلاعات حساس سازمانی از طریق ارسال یا به‌‏اشتراک‌‏گذاری غیرمجاز آن‌‏ها در شبکه داخلی یا اینترنت از طریق ایمیل، چت، نرم‌‏افزارهای تحت وب و … است. از این محصول می‌­توان به عنوان ابزاری جهت افزایش بهره‌­وری و کنترل کارایی پرسنل نیز بهره برد.​​​​​​​